IPF ElectronicNowości Produktowe

 
 
 

Są dokładnie tym, czego potrzebujemy!

Firma ipf electronic rozszerzyła swoje bogate portfolio optycznych czujników dyfuzyjnych o serię 23. Obejmuje ona model OT230320 z widzialnym światłem czerwonym oraz dwa warianty PT230320 i PT230020 ze światłem laserowym. Czujnik dyfuzyjno-refleksyjny OT230320 ma znaczny zasięg detekcji do 1,2 m i działa z tłumieniem tła (triangulacją), umożliwiając niezawodne wykrywanie obiektów niezależnie od stopnia odbicia.
Czujnik o zasięgu detekcji regulowanym za pomocą potencjometru może być skonfigurowany jako normalnie zamknięty lub normalnie otwarty styk za pośrednictwem linii sterującej. Inną cechą szczególną nowej serii 23 jest styk wtykowy M12, który można obracać o 270°, co daje znaczne korzyści przy zmiennym montażu.

Czujnik laserowy z odbiciem dyfuzyjnym PT230320 ma zasadniczo podobny zakres funkcji jak OT230320, czyli: Tłumienie tła i konfigurowalna funkcja przełączania. Odległość przełączania do 1 m jest nieco mniejsza. Jednak zachowanie detekcji czujnika jest znacznie bardziej precyzyjne dzięki konstrukcji światła laserowego. Odległość przełączania jest również regulowana za pomocą potencjometru.

PT230020 ze zintegrowanym interfejsem IO-Link może być również używany jako czujnik laserowy do pomiaru odległości z rozproszonym odbiciem, ponieważ posiada konfigurowalne wyjście przełączające, jak również wyjście analogowe 4-20mA. Po podłączeniu do przetwornika pomiarowego wyświetlana jest również odległość do obiektu. Zasięg detekcji wynosi maksymalnie 5 m.

Z wyjątkiem PT230020 (stopień ochrony IP67), nowe produkty mają stopień ochrony IP67 lub IP69K.


Nie znalazłeś produktu, którego szukasz ? Potrzebujesz więcej informacji ? Skontaktuj się z nami.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.  Link do Polityki prywatności