IPF ElectronicNowości Produktowe

 
 
 

CZUJNIKI KOLORU JAKO SAMOUCZĄCE SIĘ CZUJNIKI KONTRASTU!

Czujniki koloru serii OF50, OF51 i OF65 od lat stanowią stały i sprawdzony element w ofercie firmy ipf electronic. Istotnymi cechami są bardzo szerokie możliwości parametryzacji i diagnostyki za pomocą bezpłatnego oprogramowania oraz mnogość funkcji umożliwiających indywidualne dopasowanie do danego zastosowania klienta.
W tym celu dostępne są układy optyczne zogniskowane, rozproszone lub spolaryzowane. Jeszcze większą swobodę projektowania zapewnia zastosowanie różnych systemów światłowodowych z tworzywa sztucznego lub szkła oraz szeroki wybór przednich układów optycznych.

W zależności od wymagań, duże znaczenie ma kompensacja wahań intensywności, np. z powodu niedokładności pozycjonowania, lub ocena intensywności "na równi" z rzeczywistym rozpoznaniem koloru w przypadku bardzo precyzyjnych zapytań. W tym celu oprogramowanie oferuje różne tryby obliczeniowe do oceny przestrzeni barw. Otwiera to możliwość wykorzystania czujników koloru również jako wysoce precyzyjnych czujników kontrastu. Typowe zastosowania to wykrywanie przezroczystych cieczy w szklanych pojemnikach i tubach lub kontrola procesów natryskiwania (patrz zdjęcie) poprzez system barier jednokierunkowych.

Na przykład, stany obróbki na powierzchniach metalicznych lub gradienty światło/ciemność na obiektach z minimalnym odchyleniem koloru mogą być sprawdzane przez czujniki odbicia dyfuzyjnego. W szczególności w procesach natryskiwania na powierzchniach wejściowych i wyjściowych układu optycznego mogą czasami występować osady lub zwilżenie. Czujniki rozwiązują ten problem za pomocą kompensacji zanieczyszczenia: gdy tylko proces natryskiwania zostanie zakończony, droga wolnej wiązki pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem jest ponownie uczona przez krótkie polecenie teach z nadrzędnego sterownika PLC. Moc naświetlania jest również ponownie ustawiana w ramach wstępnie zdefiniowanych granic. Nowa parametryzacja jest zapisywana w pamięci RAM czujnika: Dzięki temu czujnik może być eksploatowany w procesie jako samouczący się system bez zmiany parametryzacji pierwotnie zapisanej w urządzeniu.


Nie znalazłeś produktu, którego szukasz ? Potrzebujesz więcej informacji ? Skontaktuj się z nami.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.  Link do Polityki prywatności