IPF ElectronicNowości Produktowe

 
 
 

Monitoring energii - prosty, elastyczny, ekonomiczny, skalowalny

Nowe rozwiązania od ipf electronic bez wysokich kosztów inwestycji początkowych i kosztów późniejszych. Przy cenach energii wahających się na stale wysokim poziomie, przedsiębiorstwa muszą nadal zajmować się złożonym problemem oszczędności kosztów energii. Jeśli chce się trwale obniżyć koszty energii, trzeba najpierw wiedzieć, gdzie leżą przyczyny niepotrzebnie wysokiego zużycia. Proste pytanie brzmi zatem: Jak można w możliwie najprostszy sposób i bez wysokich kosztów początkowych i następczych wdrożyć efektywny monitoring energii? Dzięki bramkom BY000002 i BY000003 firma ipf electronic ma teraz przekonującą odpowiedź na to pytanie.
Wszystko "na pokładzie" i open source
Bramki z procesorem ARM są oparte na niezależnej od producenta platformie, która zapewnia wysoką kompatybilność ze wszystkimi sprzętami i systemami IT dostępnymi obecnie na rynku. Zarówno system operacyjny, który jest łatwy do skonfigurowania, jak i rozwiązanie klienta sieciowego do przetwarzania, udostępniania i wizualizacji danych pomiarowych za pośrednictwem tablicy rozdzielczej są już "na pokładzie" i stanowią rozwiązania open source, dla których nie są ponoszone regularne opłaty licencyjne ani koszty aktualizacji.

Elastyczne w użyciu i skalowalne w każdej chwili
Bramki do rejestracji przepływu energii umożliwiają sterowanie i monitorowanie pojedynczej instalacji (np. poprzez podłączenie do systemu sterowania) lub mogą być wdrażane jako rozwiązania sieciowe w całej fabryce bez żadnych skomplikowanych konwersji. Do sześciu czujników cyfrowych i czterech analogowych można podłączyć bezpośrednio bramki lub dowolną liczbę czujników, np. poprzez Modbus. Urządzenia zapewniają w tym celu liczne interfejsy, w tym wejścia analogowe (4...20mA/0...10V), CAN, RS485, cyfrowe IO i USB2.0, a także obsługują wiele różnych protokołów, takich jak CAN, MQTT, OPC U/A itp. Ponadto bramki można rozbudować o moduł AB000003 do akwizycji do ośmiu dodatkowych analogowych sygnałów wejściowych.

Ustalone dane i zmierzone wartości są przechowywane w dużej wewnętrznej pamięci pierścieniowej bramki lub przesyłane na lokalny serwer lub opcjonalnie przechowywane w chmurze poprzez bezpieczne połączenie VPN.

Potężna, wszechstronna wizualizacja
Dynamiczna tablica rozdzielcza oparta na oprogramowaniu open source przejmuje przejrzystą wizualizację wszystkich mierzonych wartości na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Bardzo elastyczny klient internetowy może być skonfigurowany na wiele sposobów i oferuje szybki i ukierunkowany przegląd najważniejszych kluczowych liczb i zmiennych za pośrednictwem licznych opcji wyświetlania.

Oprócz bramek BY000002 i BY000003 firma ipf electronic oferuje całą gamę różnych rozwiązań do zdecentralizowanych pomiarów zużycia, takich jak czujniki do pomiaru przepływu, objętości i temperatury cieczy przewodzących prąd elektryczny i gazów technicznych, takich jak gaz ziemny, przetworniki pomiarowe dla prądu zmiennego ze zintegrowanymi przekładnikami prądowymi, czujniki ciśnienia do wykrywania mediów gazowych i ciekłych, czujniki poziomu itp.


Nie znalazłeś produktu, którego szukasz ? Potrzebujesz więcej informacji ? Skontaktuj się z nami.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.  Link do Polityki prywatności